2η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

Στις 5 Οκτωβρίου 2015 πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας η 2η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού με θεματικό άξονα: «Σχολικός αθλητισμός – Συμμετέχω και μαθαίνω τα Ολυμπιακά ιδεώδη μέσα από τα Ολυμπιακά και παραολυμπιακά αθλήματα». Το πρόγραμμα ξεκίνησε με μία σύντομη επίδειξη ασκήσεων κουνγκ φου από το μαθητή της Β1 τάξης Γεωργόπουλο Γιώργο και περιλάμβανε στη συνέχεια αθλητικές δραστηριότητες με αγώνες ποδοσφαίρου, μπάσκετ και βόλεϊ στο χώρο του σχολείου και της Πανεπιστημιούπολης, καθώς και πεζοπορία από το σχολείο μέχρι την Καλοπούλα και το Αισθητικό Δάσος Καισαριανής. Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν με επιτυχία και με ιδιαίτερο πνεύμα ομαδικότητας και άμιλλας, ενώ η ομάδα της πεζοπορίας συνδύασε τη σωματική άσκηση με την αισθητική απόλαυση της φυσικής ομορφιάς του τοπίου και της διαδρομής μέσα από το δάσος.

Δείτε φωτογραφικό υλικό

This entry was posted in Χωρίς κατηγορία. Bookmark the permalink.

Comments are closed.