Συναυλία αποφοίτων στο σχολείο μας

Το Σάββατο 22 Νοεμβρίου στις 8 το βράδυ στην αυλή του σχολείου μας είχαμε τη χαρά να ξανανταμώσουμε με πέντε παλιούς μαθητές μας, οι οποίοι προσφέρθηκαν να ενισχύσουν την εκδρομή της Γ΄ Λυκείου. Οι «Τρύπιες πελότες», το συγκρότημα που δημιούργησαν η Βασιλική Κωνσταντέλου και ο αδελφός της Βασίλης Κωνσταντέλος, ο Βασίλης Σιούτης, ο Άγγελος Παππάς και ο Χρήστος Παπαδόπουλος, φοιτητές πια, εκδήλωσαν έμπρακτα την αλληλεγγύη τους προς τους νεότερους δίνοντας αφιλοκερδώς μια συναυλία.
Το πρόγραμμα που μας παρουσίασαν ήταν προσεγμένο και ποιοτικό και η εκτέλεσή του εξαιρετική. Για δύο περίπου ώρες στην αυλή του σχολείου μας καθώς και στη γειτονιά ακούγονταν ελληνικά και ξένα ροκ τραγούδια. Ζωντάνεψαν μνήμες από ωραίες στιγμές των Animals, του Λάκη Παπαδόπουλου, του Παύλου Σιδηρόπουλου και της Τζόαν Μπαέζ, ενώ το πρόγραμμα ολοκληρώθηκε με Tsopana Rave.
Όσοι παρακολούθησαν τη συναυλία καμάρωσαν τους μαθητές μας, συγκινήθηκαν, χάρηκαν και διασκέδασαν πολύ.
Ευχαριστούμε τα αγαπημένα μας παιδιά και ελπίζουμε τέτοιες εκδηλώσεις να επαναλαμβάνονται και να στηρίζονται με ακόμη μεγαλύτερη συμμετοχή.

This entry was posted in Εκδηλώσεις-Σχολικές γιορτές, Σχολικές Δραστηριότητες. Bookmark the permalink.

Comments are closed.